Pilníkářská dílna

Zpět | Kultura a zábava > Muzea a galerie > Český ráj

Český ráj

Jílovecká ulice 104
Semily, 513 01

Telefon:+420 481 622 528
GSM:+420 775 859 001
E-mail:muzeum@muzeumsemily.cz
Web:www.muzeumsemily.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Červená Jílovecká roubenka nabízí 3 expozice - pilníkářskou dílnu, Život v Semilech a Na půdě.
 
 

V autentické lokalitě - v areálu roubených chalup v Jílovecké ulici v Semilech, kde se pilníky vyráběly až do roku 1956, uvidíte původní postup ruční výroby těchto nástrojů. V rámci expozice se dozvíte, jak takové pilníkářství vypadalo a budete moci i prakticky vyzkoušet rozdíl mezi strojně a ručně vyrobeným pilníkem.

Ve vedlejší světnici uvidíte autentickou světnice z doby těsně po první světové válce. Jedná se o skutečnou původní podobu světnice, o první živou národopisnou expozici, určenou mimo jiné i k dalšímu rozšiřování znalostí o hmotné lidové kultuře podkrkonoší. Každý si bude moci napsat pohlednici u bytelného stolu s dřevěnou lavicí, podívat se do kredence, špajzky, osahat si kejklovačku, posvítit porcelánovou stahovačkou, prolistovat modlitební knížku nebo si jen v klidu u svatého koutku uvědomit nelehký život obyvatel.


Příloha

Otevírací doba

Květen - Červen Út - Ne -
Červenec - Srpen Po - Ne -
Září Út - Ne -

Prohlídky: květen, červen, září: o víkendech v 10:00 a ve 14:00 hodin, nebo po předchozím objednání nejméně 4 osob červenec, srpen: denně v 10:00 a ve 14:00 hodin, nebo po předchozím objednání nejméně 4 osob říjen až duben: zavřeno Více informací o čase prohlídek na www.muzeumsemily.cz

Vstupné

Plné vstupné:30,00 CZK
Děti:15,00 CZK děti do 15 let
Studenti:15,00 CZK
Senioři:15,00 CZK
Poznámka:Průkazy AMG, ITIC, ZTP/P - vstupné zdarma

Související články

Chalupa - muzeum pilníků
 
Chalupa - muzeum pilníků
 
Náhled pro tisk