Naučná stezka městem Lomnice nad Popelkou

Zpět | Turistika > Turistické trasy, naučné stezky > Český ráj

Český ráj

GSM:+420 739 568 347
Web:https://lomnickastezka.cz/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Město Lomnice nad Popelkou pro Vás připravilo naučnou stezku, jejímž cílem je ukázat ve městě místa a témata, která by neměla uniknout Vaší pozornosti. Je určena všem bez ohledu na věk či zdravotní omezení.
 
 

Naučná stezka přináší deset témat: střed města, zámek, kultura, sakrální památky, vzdělávání, příroda, doprava, architektura a památky, průmysl a živnosti a sport.

U každé turistické zajímavosti jsme připravili i další informace ke konkrétnímu tématu.

U jednotlivých zastavení najdete informační panely, které jsme očíslovali, aby se Vám lépe pamatovaly. Neznamená to ovšem, že by bylo nutné putovat po jednotlivých místech postupně. Každá informační tabule, jejíchž název je psán i v Braillově písmu, popisuje významné místo, které doplňují doprovodné fotografie, výsek z malované mapy a informace, jež se vztahují k souvisejícímu tématu. Dále je na každé tabuli QR kód s odkazem na speciálně vytvořené webové stránky s dalšími informacemi o daném místě či tématu, druhý QR kód pro přístup na zvukového průvodce a otázka na vybranou pasáž textu odkazující na pozoruhodnost místa. Odpovědi naleznete na uvedeném webu. Na tabuli najdete i část reliéfu pro tzv. frotáž neboli přenesení jeho struktury měkkou tužkou na pracovní list (nebo i obyčejný papír). Po složení všech částí objevíte celý obraz.

Veškeré doprovodné materiály, předměty a tiskoviny Vám nabídne Turistické informační centrum sídlící na Husově náměstí v Hrubém domě čp. 44.

Putování po naučné stezce jsme se snažili koncipovat zábavnou a interaktivní formou a věříme, že Vám poskytne mnoho zajímavých a cenných informací o tomto krásném městě.


Příloha

Naučná stezka Lomnice n. Pop., autor: Archiv KIS Lomnice n. Pop.
Naučná stezka Lomnice n. Pop., autor: Archiv KIS Lomnice n. Pop.
Lomnice nad Popelkou - radnice, autor: Jiří Morávek
 
Náhled pro tisk