CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Oferty wycieczek

zámek Mnichovo Hradiště

 
 
Náměstí Jičín

Odcinek Kozákov – Tábor – Železnice – Jičín (Jicin) (25 km)

Przebieg trasy: KOZÁKOV – Komárov – Bačov – Vrcha – Zelený Háj – Bezděčín – Skuhrov – Rváčov – Morcínov – Košov – Tábor – Kyje – Železnice – Valdice – JIČÍN Więcej
 
 
Zřícenina hradu Trosky

Odcinek Libošovice – Trosky – Hrubá Skála – Turnov (24 km)

Przebieg trasy: LIBOŠOVICE – rozdroże U Přibyla – Podsemínský mlýn (młyn) – Nebákov – Troskovice – Vidlák – pałac Hrubá Skála – zamek Valdštejn – TURNOV Więcej
 
 

Złoty szlak Czeskiego Raju

Złoty szlak łączy już długich kilkadziesiąt lat najpiękniejsze i najważniejsze miejsca Czeskiego Raju (Český ráj). Wije się o całkowitej długości 118 km poprzez krajobraz od Mladé Boleslavi do Jičína, przechodzi poprzez doliny, miasta skalne, wierzchołki, potoki, ale również poprzez zamki i lasy sosnowe. Jego historia ma swoje pierwsze początki już w drugiej połowie 19 wieku po wycieczce Vojty Náprstka do Prachovských skal, i również dzięki utworzeniu Klubu Turystów Czeskich, kiedy to Czeski Raj staje się jednym z pierwszych miejsc, gdzie zaczyna rozbudowa oznakowania dla turystów, wieży widokowych, restauracji itd.

Kalendarz akcji

Dračí princezna

22.1.2022 15:00 / KC Kino Železný Brod
Projekcja

Zachraňte Dr. Watsona

23.1.2022 14:00 - 18:00 / Vila Domu dětí a mládeže
Gry

Povánoční bazárek

24.1.2022 9:00 - 28.1.2022 18:00 / Rodinné centrum & café Koupák
Targ - jarmark

Můj Český ráj

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load