CSENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

Пещеры Праховских скал

Prachov, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Пещеры Праховских скал имеют псевдокарстовое происхождение и возникли в скалах и скальных башнях из песчаника.
 
 

Самой большой из пещер является «Братрска мотлитебна» – Братская молельня, длина которой составляет 31 м. Пещера возникла в результате обрушения песчаных блоков, которые заклинились и образовали, таким образом, потолок пещеры. Пещера «Стражце валу» – Часовые валов – находится у подножья скальной стены. Это ниша в скале глубиной 3 м, шириной 6 м и высотой почти 1,5 м. В пещере «Кладиво» – Молот – можно через несколько входов в каменном завале пройти между несколькими заклиненными камнями на глубину 9 м. Длина пещеры составляет 29 м.

 

Prachovské skály
Prachovské skály
 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load