CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Поиск

Пещеры Праховских скал

Prachov, 506 01

GSM:+420 777 902 232
E-mail:info@prachovskeskaly.cz
Web:https://prachovskeskaly.com/
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Пещеры Праховских скал имеют псевдокарстовое происхождение и возникли в скалах и скальных башнях из песчаника.
 
 

Самой большой из пещер является «Братрска мотлитебна» – Братская молельня, длина которой составляет 31 м. Пещера возникла в результате обрушения песчаных блоков, которые заклинились и образовали, таким образом, потолок пещеры. Пещера «Стражце валу» – Часовые валов – находится у подножья скальной стены. Это ниша в скале глубиной 3 м, шириной 6 м и высотой почти 1,5 м. В пещере «Кладиво» – Молот – можно через несколько входов в каменном завале пройти между несколькими заклиненными камнями на глубину 9 м. Длина пещеры составляет 29 м.

 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load