CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Поиск

Врановский гребень (Vranovský hřeben)

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Острый гребень, сложенный из сеноманского песчаника, который был поднят из глубин в результате тектонического движения в конце третичного периода.
 
 

Геоморфологически значимый массив Врановского гребня расположен на западе от Малой Скалы (Malá Skála). Гребень относится к интереснейшим частям Чешского рая (Český ráj). На крутом скальном выступе над рекой Йизерой (Jizera) на высоте 55 м находится смотровая площадка, с которой открывается чудесный вид на долину Йизеры и противоположный гребень Сухих скал (Suché skály). На крутом гребне находятся остатки замка Вранов – Пантеон (Vranov – Panteon).

Vranovský hřeben - vyhlídka Zahrádka, автор: Milan Drahoňovský
Vranovský hřeben - vyhlídka Zahrádka, автор: Milan Drahoňovský
Vranov - Pantheon, автор: Milan Drahoňovský
Vranovský hřeben - Pantheon, автор: Bohumil Jakoubě
Vranovský hřeben
 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load