CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

Сухие скалы (Suché skály)

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Привлекательный скальный гребень из прочного песчаника высится над лесами и издалека напоминает орган или хребет дракона, образуя характерный силуэт пейзажа Малоскалья (Maloskalsko).
 
 

Раньше Сухие скалы назывались Канторовы оргáны (Kantorovy varhany), сегодня их также называют чешскими Доломитами. Каменная кулиса образовалась в результате перемещения платформ земной коры. Тогда произошло поднятие нижнего слоя песчаника и его разворот перпендикулярно земной поверхности. Речь идёт об уникальном геоморфологическом месте, единственном в своём роде. Сухие скалы – это любимое место скалолазов. Рельеф представляет собой поверхность, расчленённую примерно на 20 башен – Главную (Hlavní), Соколиную (Sokolí) и другие. В 1965 г. Suché скалы получили статус национального природного памятника.

Местонахождение:Сухие скалы находятся в 3 км от Малой Скалы (Malá Skála) и в 2 км от Лишнего (Líšný).

Связанные статьи

, автор: Bacovský
, автор: Bacovský
, автор: Milan Drahoňovský
, автор: Milan Drahoňovský
, автор: Milan Drahoňovský
, автор: Milan Drahoňovský
, автор: Luděk Antoš
, автор: Bacovský
, автор: Bacovský
 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load