CSENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Поиск

Грубоскалье

Hrubá skála, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Грубоскалье (Hruboskalsko) широко известно своими скальными городами с характерными импозантными башнями, достигающими высоты 55 м, и крутыми каньонами.
 
 

Грубоскалье состоит из трёх основных областей: Драчи скалы и Замецка пропасть (Dračí skály a Zámecká rokle), Капелник (Kapelník), Маяк и Удоличка (Maják a Údolíčka). Благодаря относительно слабой стойкости песчаника и постоянному воздействию целого ряда факторов здешние скалы поражают воображение многообразием причудливых форм. Поэтому Грубоскалье является любимым местом для скалолазов.

На горной дороге Золотая тропа Чешского рая (Zlatá stezka Českého ráje) встречается ряд обзорных башен и смотровых площадок, таких как Марианская обзорная башня (Mariánská vyhlídka), На Капелу (Na Kapelu), У Лвичка (U Lvíčka), Главатице (Hlavatice). Под Марианской обзорной башней находится символическое кладбище погибших скалолазов.

Hruboskalsko, автор: Milan Drahoňovský
Hruboskalsko, автор: Milan Drahoňovský
Hruboskalské skalní město, автор: Milan Drahoňovský
Hruboskalsko, автор: Podobský Jakub
Hruboskalsko, автор: Podobský Jakub
Hruboskalsko, автор: Podobský Jakub
Hruboskalské skalní město, автор: Charousek Pavel
Hruboskalské skalní město, автор: Charousek Pavel
symbolický hřbitov horolezců, автор: Pavla Bičíková
 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load