CSENDEPL
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Поиск

Гора Мужски (Mužský)

Mužský, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

На вершине базальтового рога в западной части Выскержской возвышенности (Vyskeřskéá vrchovina) в Йичинских холмах (Jičínská pahorkatina) находится памятный знак в честь битвы 1866 г.
 
 

С горы открывается красивый вид на Крконоше (Krkonošе), Йизерские горы (Jizerské hory), Грубоскалье (Hruboskalsko), Лужицкие горы (Lužické hory), гору Йештед (Ještěd) и множество населённых пунктов в окрестностях. На северной стороне расположены знаменитые Драбские светнички (Drábské světničky), вокруг – песчаниковые скалы и ущелья.

Попасть сюда можно по обозначенной туристической тропе из Бржезины над Йизерой (Březina nad Jizerou). На автомобиле можно доехать на парковку возле отеля «Пржигразы» (Příhrazy) или у турбазы «На Красне выглидце» (Na Krásné vyhlídce).

Местонахождение: 5 км на северо-восток от Мнихова Градиште (Mnichovo Hradiště), 2 км на восток от Пржиграз.

Связанные статьи

Hrad Valdštejn

Mužský mohyla 01
Mužský mohyla 01
Vrch Mužský, автор: Eva Hornová
vrch Mužský, автор: Morávek
 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load