CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Поиск

Долина Йизеры и Галерея

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Долина Йизеры (Údolí Jizery) – это романтическая долина, окаймлённая скальными хребтами. Её длина составляет примерно 3 км.
 
 

(Semily) до Железного Брода (Železný Brod). Дорожка частично вытесана в скале, а также на протяжении 80 м проходит по длинной железной висящей галерее. Из технических достопримечательностей стоит отметить железнодорожную ветку длиной 743 м, проходящую через ряд туннелей, на левом берегу Йизеры. На правом берегу находится туннель длиной 1300 м, по которому подаётся вода из Йизеры к электростанции под Спаловом (Spálov).

Riegrova stezka, автор: Částka Jiří
Riegrova stezka, автор: Částka Jiří
 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load