CSENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Поиск

Махув край

náměstí Republiky 193
Doksy, 472 01

GSM:+420 775 383 878
E-mail:hozak@doksy.com
Web:www.machuvkraj.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

 
 

Область Ческолипска (Махув край)– это популярная область отдыха, прежде всего среди любителей туризма, велосипедного туризма и любителей истории. К самым известным базам отдыха принадлежат Старе Сплавы и Доксы, находящиеся на берегу Махова озера, а также Гамр на Езерже. Часто используются для занятия водными видами спорта – виндсерфинг, парусный спорт, катание на водных лыжах и катание на экскурсионных кораблях. Замок Закупы в стиле ренессанс, где в 1876 году Франтишек Йозеф I обсуждал с царем Александром II нейтральность Австро-Венгрии в русско-турецкой войне и которым владел также сын Наполеона Боннапарта – Наполеон II. , называемый Орлик, выделяется живописью Й. Навратила и французским садом с двухступенчатыми террасами и балюстрадами.

Связанные статьи

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load