CSENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

Крконоше

Vrchlabí, 543 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

 
 

Крконоше – это наиболее посещаемый горный массив в Чешской Республике. Летом Крконоше предлагают много туристических тропинок и велосипедных трасс, ведущих по хребтах гор и ледниковыми долинами с большим количеством водопадов, зимний сезон представляет отличные лыжные базы – Шпиндлерув Млин, Гаррахов, Рокитнице над Йизероу и ряд других. В области находится большое количество гостиниц и пансионов. Стекольный завод Гаррахов предлагает возможность экскурсии при производстве стекла и возможность закупки стеклянных изделий.

Связанные статьи

 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load