CSENDEPL
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

Монастырь августинцев в Врхлаби

Husova 213
Vrchlabí, 543 01

Телефон:+420 499 456 111
E-mail:info@krnap.cz
Web:www.krnap.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Монастырь августинцев в Врхлаби, который является популярной достопримечательностью города в стиле барокко, был основан в 1704 г. Максимилианом из Морзина.
 
 

Это бывший монастырь католической церкви ордена августинцев. Не так давно здание было отремонтировано, на первом этаже и в подвальных помещениях расположена экологическая экспозиция «Камень и жизнь», в крестовой галерее монастыря находятся выставочные помещения Крконошского музея г. Врхлаби. Недалеко от монастыря находится барочный костел, который также был реконструирован и в настоящее время  здесь проходят летние воскресные и рождественские концерты.


Приложение

  • ikona souboru

Связанные статьи

Krkonošské muzeum - Augustiniánský klášter Vrchlabí, автор: KRNAP

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load