CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

«Йичин - город сказки»

Jičín

GSM:+605 210 833
E-mail:pohadka@pohadka.cz
Web:www.pohadka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

«Йичин – город сказки» (Jičín, město pohádky) - это традиционный культурный фестиваль, который регулярно проводится в сентябре. Это праздник для детей и взрослых, когда на протяжении целой недели городом правит сказка и сказочные персонажи.
 
 

В рамках фестиваля здесь издаются Сказочные газеты, работает Сказочная почта, на Валдштейнских воротах усаживается трёхглавый дракон, из своей пещеры в лесу Ржаголец в город приходит местный разбойник Румцайс с женой Манкой и сыном Циписком. В центре города во дворе замка и в замковом парке проходят творческие мастерские ремесленных цехов. Здесь каждый может испытать себя в роли ремесленника и поиграть.

Более подробная информация на сайте: www.pohadka.cz.

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load