CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Поиск

Замок Врхлаби

Zámecká 1
Vrchlabí, 543 01

Телефон:+420 499 405 311
E-mail:posta@muvrchlabi.cz
Web:www.muvrchlabi.cz
www.mestovrchlabi.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Центром Врхлаби является живописный замок в стиле ренессанс, окруженный парком. Замок был построен на месте готической крепости горным коммерсантом Крыштофом Гердорфом в середине XVI века.
 
 

Первоначально замок был окружен рвом с водой и тремя падающими мостами. В начале XIX века ров был засыпан. На всех четырех углах замка стоят оригинальные восьмиугольные  башни с луковичными куполами.  Замок стоит посреди английского парка с редкими видами растений и искусственными озерками. Через парк проходит обозначенная туристская тропа. Из интерьеров доступен для посетителей только зал, другие помещения занимает городская администрация. Парк открыт для посетителей, вход свободный.

 

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load