CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

Замок Врхлаби

Zámecká 1
Vrchlabí, 543 01

Телефон:+420 499 405 311
E-mail:posta@muvrchlabi.cz
Web:www.muvrchlabi.cz
www.mestovrchlabi.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Центром Врхлаби является живописный замок в стиле ренессанс, окруженный парком. Замок был построен на месте готической крепости горным коммерсантом Крыштофом Гердорфом в середине XVI века.
 
 

Первоначально замок был окружен рвом с водой и тремя падающими мостами. В начале XIX века ров был засыпан. На всех четырех углах замка стоят оригинальные восьмиугольные  башни с луковичными куполами.  Замок стоит посреди английского парка с редкими видами растений и искусственными озерками. Через парк проходит обозначенная туристская тропа. Из интерьеров доступен для посетителей только зал, другие помещения занимает городская администрация. Парк открыт для посетителей, вход свободный.

 

Время работы

все месяцы Пн - Пт -

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load