CSENDEPL
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Поиск

Резервация памятников архитектуры Карлов (Památková rezervace Karlov)

Karlovské náměstí
Lomnice nad Popelkou, 512 51

GSM:+420 739 568 347
Web:www.lomnicenadpopelkou.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Городская часть Ломнице над Попелкой (Lomnice nad Popelkou), называемая Карлов была объявлена резервацией памятников народной архитектуры.
 
 

Карловская площадь в форме большого прямоугольника представляет собой вершину местного подкрконошского деревянного барочного урбанизма. Застроен Карлов одноэтажными деревянными домиками с богатыми фронтонами в едином стиле, ориентированными на площадь. В центре площади находится песчаниковая скульптура Девы Марии Карловской, покровительницы беременных и бездетных женщин.

Здесь же можно найти и небольшой колодец (кашну), немного выше на площади расположена скульптура святого Прокопа. В прошлом на площади размещался скотный рынок.

Связанные статьи

Lomnice

Radnice

Lomnicko

Nová Ves nad Popelkou

Kumburk z dronu, автор: Charousek Pavel

Stará Paka

Riegrovo namesti Semily

Lomnice nad Popelkou

Tábor

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load