CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Поиск

Копицова усадьба (Kopicův státek)

Kacanovy 64
Kacanovy, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Прекрасный сруб, построенный в начале 19 века на месте более старого объекта. Перед усадьбой находится скульптура св. Иржи (Георгия) на коне, пластика народного скульптора, датируемая 1826 г. Усадьба расположена посреди лесов на грубоскальском плато и относится к самым известным памятникам народной архитектуры Чешского рая (Český ráj).
 
 

У более позднего владельца усадьбы Войтеха Копица в возрасте сорока лет проявились способности к творческой деятельности, он всю свою жизнь интересовался народной историей и в окрестностях своего дома до своей смерти вытесывал в песчаниковых скалах пластики, демонстрирующие чешскую историю и окружающую природу.

Копицова усадьба считается одним из наиболее интересных памятников народной архитектуры в регионе Пойизерье.

Связанные статьи

Kacanovy, автор: archiv obce Kacanovy

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load