CSENDEPL
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Поиск

Смотровая площадка Главатице (Hlavatice)

Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Песчаниковая скала с видом на окрестности.
 
 

Одинокая песчаниковая скала находится на северной стороне Грубоскальской платформы (Hruboskalská plošina) неподалёку от замка Валдштейн (Valdštejn), примерно в 2-х километрах от города Турнов (Turnov). На 380 метровую скалу можно попасть по железной винтовой лестнице.

С вершины горы открывается красивый вид на окрестности - Турнов (Turnov), Козаковский гребень (Kozákovský hřeben), Йештедский гребень (Ještědský hřeben), Йизерские горы (Jizerské hory), Бездез (Bezděz) и Ралско (Ralsko). Для лучшей ориентации посетителей служит ориентировочная таблица.

Навигация

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load