CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Sculptura Parmiggiani w miejscowości Sobotka

Czeski Raj

Sobotka, 507 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Dom pod półmiesiącem - La casa sotto la luna odkryto w październiku 1991 roku. Jest kulminacją projektu twórczego włoskiego artysty Claudia Parmiggianiego.
 
 

Chodzi o budowę czterech konstrukcji architektonicznych z nieotynkowanych cegieł, które są usytuowane w głównych punktach kraju: na północy, południu, zachodzie i wschodzie. Pozostałe trzy części znajdują się we Włoszech, Egipcie i Francji. Jest to dzieło, którego nigdy nie można zobaczyć całego naraz. Jego sens widzi Parmiggiani w wędrówce w przestrzeni i czasie, którą trzeba odbyć do wszystkich czterech budowli. Wędrówkę tę rozumie się jako drogę poznania według Wergiliusza.

Nawiązujące artykuły

Skulptura Dům pod půlměsícem, autor: Z.Krámek
 

Inne zabytki historyczne: Rzeźba

Skulptura Dům pod půlměsícem, autor: Z.Krámek
Skulptura Dům pod půlměsícem, autor: R.Vokounová
Dům pod půlměsícem v zimě
Foto Humprecht
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load