CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Pomnik generała Gablenza koło Trutnova

Karkonosze

Trutnov, 541 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wyjątkowy punkt widokowy znajduje się na obrzeżach Trutnova
 
 

Dwudziestometrowy pomnik z 1868 roku wzniesiony na szczycie wzgórza Šibeník ku czci marszałka Ludwiga von Gablenza, który podczas wojny prusko - austriackiej prowadził zwycięski pochód armii austriackiej w bitwie pod Trutnovem w dniu 27 czerwca 1866 roku. Pusty w środku żeliwny obelisk ze schodami prowadzącymi wewnątrz aż na wierzchołek jest od 1874 roku również miejscem ostatniego spoczynku Gablenza. Ze szczytu obelisku rozciąga się piękny widok na zachód i północny wschód; obejrzeć można cały Trutnov i okolicę.

, autor: jan špelda
 

Inne zabytki historyczne: Rzeźba

, autor: jan špelda
, autor: jan špelda
, autor: jan špelda
, autor: jan špelda
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load