CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Zameczek myśliwski na Nové Louce - Šámalova chata

Góry Izerskie

Bedřichov, 468 12

E-mail:info@samalova-chata.cz
Web:www.samalova-chata.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Malownicza dominanta miejscowości Nová louka nazwana imieniem byłego kanclerza Šámala.
 
 

W latach 1756 - 1817 stała na miejscu samotni Nová louka huta szkła. Później dom odkupił słynny szklarz Riedel a w 1844 roku go przebudował hrabia Clam-Gallas na zameczek myśliwski. Parterowy cembrowany budynek jest kryty dachem mansardowym z wieżyczką. Jest cennym zabytkiem przeszłości północnoczeskiego szklarstwa a na górskiej łące tworzy malowniczą dominantę. Później budynek stał się rządowym obiektem rekreacyjnym i otrzymał nazwę od nazwiska kanclerza Šámala. Od tego czasu przyjęła się nazwa Šámalova louka, która jest używana o dziś.

Położenie: 4 km na północ od Bedřichova

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load