CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Kasa Oszczędności

Góry Izerskie

Felberova 12/9
Liberec, 460 01

Web:www.csas.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Budynek Kasy Oszczędnościowej to jeden z najpiękniejszych neorenesansowych budynków Liberca.
 
 

Budynek zaprojektowali dwaj wiedeńscy architekci Miksche i Niedzielski, a zbudował go w latach 1888-1891 lokalny budowniczy Adolf Bürger. Piękno neorenesansowego budynku podkreślają ochrowe zabarwienie obudowy z hořickiego piaskowca, bogato udekorowane elewacje z płaskorzeźbami dłuta wiedeńskiego rzeźbiarza R. Weyra oraz zastosowanie szlachetnych materiałów we wnętrzach – w szczególności wygładzonego granitu i marmuru.

Początkowo Kasa Oszczędności zajmowała tylko parter, a na obu piętrach znajdowały się mieszkania. W 1921 roku wnętrza przebudowano według projektu arch. Maxa Kühna i od tego czasu Kasa Oszczędności zajmowała cały budynek.


Česká spořitelna, autor: Kubát
 

Inne zabytki historyczne: Zabytkowe budynki

Česká spořitelna, autor: Kubát
Česká spořitelna, autor: MIC Liberec
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load