CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Rezerwat przyrody Prales Jizera

Góry Izerskie

Kořenov, 468 49

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Puszcza Izera jest najstarszym rezerwatem przyrody pogórza Gór Izerskich.
 
 

Została uznana za rezerwat w 1960 r. na obszarze Izery (1122 m), drugiej co do wysokości góry po czeskiej stronie. Chronione są przede wszystkim pozostałości pierwotnej górskiej świerczyny na kamienistym i podmokłym podłożu, w najwyższych partiach występuje kosodrzewina. W minionych dekadach puszcza została mocno naruszona przez ekshalacje. Na zboczu południowym leży duże rumowisko oraz stosunkowo wysokie bogato rozczłonkowane skały szczytowe - znakomite widoki.

Prales Jizera
 

Prales Jizera
Jizera
PRALES JIZERA
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load