CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

OChK Kokořínsko

Mácha region

Správa CHKO Kokořínsko, Česká ul. 149
Mělník, 276 01

Telefon:+420 315 728 060
E-mail:kokorin@nature.cz
Web:www.kokorinsko.ochranaprirody.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Obszar Chronionego Krajobrazu Kokořínsko rozciąga się na powierzchni 265 km2, mniej więcej 40 kilometrów na północny zachód od Pragi.
 
 

Obszar Kokořínsko jest odwiedzany głównie ze względu na swą romantyczną przyrodę. Kokořínsko oferuje bogate możliwości rekreacyjnego uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Z geologicznego punktu widzenia Kokořínsko należy do czeskiej niecki kredowej. Tworzą ją osady z okresu mezozoicznego, głównie gruboziarniste piaskowce. Najważniejszą doliną Kokořínska jest dolina rzeki Pšovki.

Na terenie Kokořínska znajdują się także bardzo ciekawe formacje i miasta skalne, które powstały na skutek procesów wietrzenia płaskowyżów skalnych. Największą dominantą regionu jest romantyczny zamek Kokořín.

Nawiązujące artykuły

SKALNI SESKUPENI BLUDISTE, KOKORINSKO

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load