CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Jaskinia Psí kostel v Polomených horách

Mácha region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Psi kościół, zwany też kościołem Husa, należy do najciekawszych czeskich jaskiń. Malownicza, choć mało znana okolica między jeziorem Máchy a Ploučnicą nazywa się dzisiaj Polomene góry.
 
 

Znaną formacją Polomenych gór jest bogato rozczłonkowany występ piaskowcowy, który przechodzi do jaskini. Jest to korytarz galeriowy na tarasie skalnym, który miejscami otwiera się na dolinę. Gdzie indziej przechodzi do kamiennych komór podpartych naturalnymi słupami. Punkty krańcowe okapu są od siebie odległe 35 m a łączna długość korytarzy wynosi 80 m.

Położenie: w skałach południowego zbocza Jeleniego wzgórza (Jelení vrch), 3,5 km od miejscowości Hradčany, 5 km od Mimonia.

Jeskyně Psí kostel v Polomených horách, autor: Milan Drahoňovský
 
Jeskyně Psí kostel v Polomených horách, autor: Milan Drahoňovský
Jeskyně Psí kostel v Polomených horách, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load