CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Jaskinia Prachovskich skał

Czeski Raj

Prachov, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jaskinie w Prachovskich skałach są pseudokrasowego pochodzenia i powstały w skałach i skalnych wieżach z bloków piaskowca.
 
 

Największą z nich jest Braterska modlitewna (Bratrská modlitebna). Ma 31 metrów długości. Powstała z piaskowcowych bloków, które się stoczyły i zaklinowały tworząc strop jaskini. Jaskinia Strážce valů leży u podnóża ściany skalnej. Jest to wnęka o głębokości 3 m, szerokości 6 m a wysokości prawie 1,5 m. W jaskini Młot (Kladivo) kilkoma wejściami w rumowisku można zejść między zakleszczonymi głazami na głębokość 9 m. Jaskinia ma 29 m długości.

Prachovské skály
 
Prachovské skály
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load