CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Buškova Jaskinia

Czeski Raj

Přibyslavice, 463 48

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Po czesku „Buškova jeskyně“, jest to grota leżąca 8 km na północny zachód od Mohelnic nad Jizerou nad rzeczką Malá Mohelka, niedaleko wsi Přibyslavice.
 
 

Około 1820 r. miała tu swoją siedzibę grupa rycerzy rabusiów niejakiego Buška. Grota znajduje się w źle dostępnym zboczu, prawdopodobnie są to pozostałości po zameczku z XIV wieku. Od strony Mohelnic najlepiej tu dotrzeć szosą przez Podhorę, Rostkov i Ouč. Do Ouča można także iść niebieskim szlakiem prowadzącym z Mohelnic nad Jizerou do Hlavic, omija on jednak jaskinię Buška w odległości ok. 600 m na wschód.

Ilustrační foto
 
Ilustrační foto
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load