CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Buškova Jaskinia

Czeski Raj

Přibyslavice, 463 48

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Po czesku „Buškova jeskyně“, jest to grota leżąca 8 km na północny zachód od Mohelnic nad Jizerou nad rzeczką Malá Mohelka, niedaleko wsi Přibyslavice.
 
 

Około 1820 r. miała tu swoją siedzibę grupa rycerzy rabusiów niejakiego Buška. Grota znajduje się w źle dostępnym zboczu, prawdopodobnie są to pozostałości po zameczku z XIV wieku. Od strony Mohelnic najlepiej tu dotrzeć szosą przez Podhorę, Rostkov i Ouč. Do Ouča można także iść niebieskim szlakiem prowadzącym z Mohelnic nad Jizerou do Hlavic, omija on jednak jaskinię Buška w odległości ok. 600 m na wschód.

Ilustrační foto
 
Ilustrační foto
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load