CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Formacja Vranovský hřeben

Czeski Raj

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ostry grzebień z cenomańskiego piaskowca, który wyniosły i postawiły na baczność ogromne siły przyrody pod koniec trzeciorzędu.
 
 

Geomorfologicznie cenny masyw grzebienia Vranovský hřeben rozciąga się na zachód od formacji Malá Skála. Grzebień należy do najbardziej atrakcyjnych partii Czeskiego Raju. Na stromym skalnym cyplu na rzeką Izerą znajduje się punkt widokowy, który z wysokości 55 m oferuje wspaniały widok do doliny Izery i na przeciwległy grzebień formacji Suché skaly. Na stromym grzebieniu znajdziemy też pozostałości grodu Vranov - Panteon.

 
, autor: Milan Drahoňovský
, autor: Milan Drahoňovský
, autor: Milan Drahoňovský
, autor: Bohumil Jakoubě
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load