CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Skalny labirynt Kalich - Chléviště

Czeski Raj

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Tajemnicze labirynty skalne i wspaniałe widoki doliny Izery.
 
 

Skalny labirynt Kalich - Chléviště znajduje się obok miejscowości Besedice, ok. 1,5 km na południowy wschód od formacji Malá Skála. Skały w czasach antyreformacji były miejscem ukrywania się prześladowanych niekatolików. Przypomina je w skale wykuty kielich z datą 1634. Znajdziemy tu między innymi grotę Sluj exulanta V. Sadovského a ścieżką w szczelinie wchodzi się do jaskini Krocinovského jeskyňka. Pośrodku pięciu parowów znajduje się grota z symboliczną świątynią Jednoty Braci Czeskich. Są tu też formacje skalne Želva, Medvěd i Hroch. Labiryntem prowadzi żółta trasa turystyczna, która jest częściowo wykuta w skałach. Ten romantyczny zespół skalny rozciąga się w piaskowcach na zachodnim zboczu Sokola. Na jego szczycie znajduje się naturalny punkt widokowy, skąd roztaczają się częściowe widoki głównie w kierunku północnym.

Nawiązujące artykuły

Železný Brod   AZ fotky

Chléviště - Kalich, autor: Milan Drahoňovský
 
Chléviště - Kalich, autor: Milan Drahoňovský
Chléviště - Kalich, autor: Milan Drahoňovský
Chléviště - Husníkova vyhlídka, autor: Bohumil Jakoubě
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load