CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Formacja Klokočské skály

Czeski Raj

Klokočí, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Nieprzerwane obwarowanie skalne z paleozoicznych piaskowców o wysokości do 60 metrów z wieloma jaskiniami.
 
 

Platforma na miejscowością Klokočí jest zakończona skalnym czołem. Skalna ściana ma długość ok. 1600 m, miejscami jest rozbita na izolowane skalne wieże i rozpadliny (Klokočské průchody). Ze skalnej ściany rozciągają się piękne widoki na północną i południowo-wschodnią część Czeskiego Raju. We właściwej skalnej ścianie powstało wiele jaskiń. W polłudniowo-wschodniej części formacji Klokočské skaly znajdują się ruiny grodu Rotštejna.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load