CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Formacja Hradčanské stěny

Mácha region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ściany skalne Hradčanské stěny znajdują się w rejonie między miejscowościami Mimoň i Doksy.
 
 

Od 1933 roku są częścią terenów chronionych Oblast Dokeská i pogórze Kummer. Chronione tereny ogłoszono w 1993 roku za część projektowanego Narodowego rezerwatu przyrody Dokeské pískovce a mokřady. Występują tu relikty wegetacji na skałkach z wapiennymi piaskowcami. Rośnie tu ok. 20 chronionych i zagrożonych oraz krytycznie zagrożonych gatunków flory. Cenne są formacje geomorfologiczne: skalne wieże, skalna brama, pokrywki itd., ale również ślady średniowiecznego wydobycia rudy żelaza. Znaczenie stanowiska zwiększa jeszcze występowanie puchacza i kruka.

Skalní brána
 
Skalní brána
Hradčanské stěny
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load