CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Formacja Havraní skály

Góry Luzickie

Radvanec, 473 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skały Havraní skály leżą ok. 1 km na północ od miejscowości Radvanec. Tworzy je grupa siedmiu piaskowcowych skalnych wieży na piaskowcowym grzbiecie.
 
 

Niektóre skały są popularnym celem alpinistów, którzy je nazywają Rozeklaná, Potupená, Půlená, Panenská skála i Ropucha. Ze swoją wysokością aż 20 m przewyższają okoliczne drzewa i umożliwiają widok na szeroką okolicę. Najlepszy widok jest z najwyższej skały, ze szczytu której można zobaczyć wzgórza w okolicy Sloupu, dalej wzgórza Vlhošť i Ronov, na południu wznosi się Špičák koło miasta Česká Lípa. Na północny zachód nie można przeoczyć wyraźnego stożka wieży Klíč. Od 1829 roku wieża ta jest dostępna po schodach, których wykucie zlecił hrabia Karel Kinský.

Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
 
Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
Havraní skály, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load