CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Skały Betlémské skály

Czeski Raj

Rohliny, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Północny cypel skał Klokočské skály skrywający największą pseudokrasową jaskinię w okolicy Turnova, zwaną Postojná.
 
 

Skalne miasto Betlémské skály rozciąga się na skraju płaskowyżu między rzeką Izerą i potokiem Klokočský potok. Do najbardziej znanych miejsc skał Betlémské skaly należy formacja zwana Trojnožka lub Děravec - skała w kształcie grzyba z dwoma skalnymi bramami. Wyborny widok na okolicę zapewnia 10-metrowa Zdenčina skála, którą znajdziemy na północno-wschodnim skraju skał. Nad doliną potoku Klokočský potok można zobaczyć obłe występy, tzw. słonie grzbiety.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load