CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Skały Besedické skály

Czeski Raj

Besedice, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Skały, w których można znaleźć skalny labirynt Kalich i Chléviště, które oferują kilka atrakcyjnych widoków całej doliny Maloskalské údolí.
 
 

Romantyczny labirynt piaskowcowych skał leży nad lewym brzegiem Izery w pobliżu miejscowości Besedice w Czeskim Raju. Przez skały prowadzi trasa okrężna, która zapozna nas z najbardziej znanymi miejscami tego regionu. Główną grupą skał jest Chléviště z formacją Sluje exulanta Václava Sadovského ze Sloupna i wspaniałymi widokami. W grupie skał U Kalicha pośrodku pięciu skalnych parowów ukrywa się ołtarz z wykutym kielichem i datą 1634. Na ścianach znajduje się urywek z Testamentu J. A. Komenskiego, wiersze o biblii Kralická bible i wiersze franciszkańskiego mnicha J. Vitáska.

Dostęp: ze skały Malá Skála stroma wspinaczka obok skał Suché skaly do Besedic lub z drogi nr 282 od miejscowości Železný Brod do Rovenska pod Troskami, w miejscowości Koberovy skręcić w prawo

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load