CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Zbieg Łaby i Wełtawy

Mácha region

Mělník, 276 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zbieg Łaby i Wełtawy jest znaną dominantą miasta Mělník. Najładniejszy widok roztacza się z tarasu koło mělnickiego zamku.
 
 

Do rzeki Łaby wpływa tu nie tylko Wełtawa, ale także wełtawski kanał żeglugowy. Ponieważ jego ujście jest lepiej widoczne niż ujście Łaby i Wełtawy, więc kanał jest przez turystów często brany za Wełtawę. Dopiero patrząc z góry widać, że do Łaby wpada najpierw Wełtawa a potem kanał, który jest najwęższy.

Nawiązujące artykuły

SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK
 
SOUTOK LABE A VLTAVY, MELNIK
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load