CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Zapora U Naděje

Góry Luzickie

Mařenice, 471 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kilka kilometrów na południe od gminy Mařenice w głębokiej pokrytej lasami dolinie Hamerskiego potoku leży zapora U Naděje.
 
 

Zbudowaną ją w 1938 roku do napędzania tartaku w gminie Hamr. Wodę do tartaku doprowadzano 8-kilometrowym podziemnym rurociągiem. Powierzchnia zapory wynosi 1,2 ha a jej tafla miewa w lecie ciekawe zielononiebieskie zabarwienie. Są tu znakomite warunki do kąpieli, ale woda bywa dosyć zimna. W pobliżu zapory znajduje się jedyna swego rodzaju w Czechach jaskinia lodowa.

Nawiązujące artykuły

Naděje, autor: Jan Frýba
 
Naděje, autor: Jan Frýba
Naděje, autor: Petr Musil
Naděje, autor: Petr Germanič
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load