CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Nowozamecki staw

Mácha region

Sosnová, 470 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Nowozamecki staw jest jednym z najważniejszych czeskich narodowych rezerwatów przyrody. Leży 2,5 km na południe od Sosnovej.
 
 

Ponieważ posiada odpowiednie warunki siedliskowe dla ptactwa, w 1933 roku był ustanowiony państwowym rezerwatem przyrody, a od 1956 r. jest zapisany również w międzynarodowym atlasie rezerwatów. Występuje tu ponad 190 gatunków ptaków wodnych, żyje tu jedna z największych kolonii mewy śmieszki.

W pobliżu stawu znajduje się także ekspozycja muzealna na temat Nowozameckiego stawu.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load