CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Vrch Ralsko

Mácha region

Ralsko, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jadąc po szosie z Mimoni do Strážy pod Ralskiem, zwraca uwagę stożkowaty szczyt, który dominuje nad okolicą.
 
 

Szczyt Ralsko nie należał w przeszłości do cieszących się popularnością miejsc turystycznych, ponieważ znajdował się na terenach zamkniętych, gdzie wydobywano uran, a które były zajęte przez wojsko. Obecnie miejsca te są znowu odkrywane przez turystów.

Stosunkowo uciążliwe wyjście na szczyt jest tego warte. Na górze można podziwiać jeden z najstarszych zamków w Czechach. Rozciąga się stąd także piękny widok na Stráž pod Ralskiem oraz pobliski stożkowaty pagórek z ruinami zamku Děvín. Szczyt Ralsko ma 696 metrów wysokości, a od 1933 roku jest Państwowym Rezerwatem Przyrody.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load