CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Vrch Mužský

Czeski Raj

Mužský, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Na szczycie bazaltowego słupa w zachodniej części Vyskeřskiej wyżyny w Pogórzu Jičínskim znajduje się pomniczek sybolizujący bitwę w 1866 roku.
 
 

Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Karkonosze, Góry Izerskie, Hruboskalsko, Góry Łużyckie, Ještěd i wiele miejscowości w okolicy. Na północnym zboczu są znane Drábskie izdebki, a w okolicy piaskowcowe skały i wąwozy.

Dostęp pieszo po oznakowanym szlaku turystycznym z Březiny nad Izerą. Samochodem można dojechać na parking przy hotelu Příhrazy lub obok chaty Na Krásné vyhlídce.

Położenie: 5 km na północny wschód od Mnichova Hradiště, 2 km na wschód od Příhraz

Mužský mohyla 01
 
Mužský mohyla 01
Vrch Mužský, autor: Eva Hornová
vrch Mužský, autor: Morávek
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load