CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Vrch Medvědín

Karkonosze

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Porośnięty lasem szczyt o nazwie Medvědín leży na Czeskim Grzbiecie, w pobliżu Szpindlerowego Młyna, na zachód od zbiegu Łaby i Białej Łaby.
 
 

Na jego południowym zboczu ma swoje źródła kilka potoków. Na Medvědínie znajduje się ośrodek narciarski z wyciągami i trasami biegowymi. Ze Szpindlerowego Młyna jeździ na szczyt wyciąg krzesełkowy, umożliwiający łatwy dostęp na grzebień Karkonoszy i do schroniska Vrbatova bouda. Wyciąg jest czynny w sezonie letnim i zimowym, mogą z niego korzystać rowerzyści, przewożąc swoje rowery.

Położenie: na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load