CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Vrch Luž

Góry Luzickie

Horní Světlá, 471 57

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wyrazisty stożkowaty szczyt Luž wysokości 793 m jest najwyższym szczytem Gór Łużyckich. Znajduje się na granicy państwowej z Niemcami.
 
 

Z punktu widokowego na płaskowyżu roztacza się widok prawie na wszystkie strony do Czech i Niemiec. Obok drogi pod szczytem znajduje się utrzymane źródełko.

Dostęp z przystanku Jedlová (8 km), z miejscowości Dolní světlá (4 km) z miejscowości Horní Světlá, osada Myslivny (1,5 km).

Położenie: 8 km na północ od Cvikova, 4 km na północny zachód od Krompachu

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load