CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Vrch Luž

Góry Luzickie

Horní Světlá, 471 57

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wyrazisty stożkowaty szczyt Luž wysokości 793 m jest najwyższym szczytem Gór Łużyckich. Znajduje się na granicy państwowej z Niemcami.
 
 

Z punktu widokowego na płaskowyżu roztacza się widok prawie na wszystkie strony do Czech i Niemiec. Obok drogi pod szczytem znajduje się utrzymane źródełko.

Dostęp z przystanku Jedlová (8 km), z miejscowości Dolní světlá (4 km) z miejscowości Horní Světlá, osada Myslivny (1,5 km).

Położenie: 8 km na północ od Cvikova, 4 km na północny zachód od Krompachu

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load