CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Vrch Jizera

Góry Izerskie

Bílý Potok, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Izera leży 5 km na południowy wschód od miejscowości Bílý potok a 6 km na północny zachód od osady Jizerka. Dostęp na skałę szczytową pogórza Smědavskiego, drugi co do wysokości punkt czeskiej części Gór Izerskich, jest utrzymywany.
 
 

Na szczycie znajduje się punkt widokowy z balustradą, skąd roztacza się piękna panorama na Ještěd, czeskie i polskie Karkonosze oraz Góry Izerskie.

Dostęp jest możliwy po oznakowanych szlakach turystycznych z Bedřichova, Smědavy i Bílého potoka pod Smrkiem. Samochodem można dojechać tylko na parking przy chacie Smědava.

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load