CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Wyszukiwanie

Wodospad Pančavský vodopád

Karkonosze

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wodospad Pančavski jest jednym z najbardziej zachwycających wodospadów karkonoskich. Znajdziemy go 1 km na południe od schroniska Labska bouda, na Pančavskim potoku.
 
 

Rzeczka Pančava pokonuje tu w kaskadach stromą ścianę Łabskiej doliny (Labsky důl), o wysokości 248 metrów, co jest rekordem wśród czeskich wodospadów. Koło wodospadu znajduje się tzw. Ambrožova vyhlídka - punkt widokowy, z którego roztacza się śliczny widok na Łabską dolinę, Kozie Grzbiety, Kotel i na Łysą Górę.

Położenie: na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load