CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Lysá hora

Karkonosze

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Łysa Góra o wysokości 1344 m jest jedną z dominant zachodniej części Karkonoszy.
 
 

Wierzchołek jest pokryty zaroślami kosodrzewiny a na jego zboczach w kierunku Kotla rośnie na dużych powierzchniach chroniona karkonoska flora, przede wszystkim sasanka i zawilec. Na południowo-zachodnich zboczach nad Rokytnicą znajduje się znany ośrodek narciarski dysponujący wieloma wyciągami. U południowego podnóża Łysej Góry na ważnym skrzyżowaniu szlaków turystycznych zostało wybudowane schronisko górskie Dvorački. Z Rokytnicy wiedzie na szczyt Łysej Góry wyciąg krzesełkowy. Z wierzchołka rozciąga się piękny widok na okolicę Rokytnicy i Vysokiego oraz dalej do Podkarkonoszy i Gór Izerskich.

Położenie: na północny wschód od Rokytnicy nad Izerą, na północny zachód od Szpindlerowego Młyna

Lysá hora
 
Lysá hora
Lysá hora
Lysá hora ze Štěpánky
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load