CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Liščí hora

Karkonosze

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Wyrazisty wierzchołek Lisiej Góry (Liščí hora) o wysokości 1363 m znajduje się między Górą Studničną a Czarną niedaleko miejscowości Pec pod Śnieżką.
 
 

Na jego zboczach rośnie wiele rzadkich gatunków roślin, dlatego też wchodzi w skład rezerwatu przyrody. Przez wierzchołek prowadzi jedna z najpopularniejszych magistrali w Karkonoszach biegnąca z Jánskich Lázní do schroniska Luční bouda. Na stokach Lisiej Góry znajduje się kilka schronisk, np. schronisko Lyžařská bouda czy Prvosenka. Jest to znany ośrodek sportów zimowych z wieloma terenami narciarskimi. Z wierzchołka Lisiej Góry rozciągają się piękne widoki nie tylko na okoliczne góry, ale także na Vrchlabsko i Podkrkonoší.

Położenie: na zachód od miejscowości Pec pod Śnieżką

Pec pod Sněžkou
 
Pec pod Sněžkou
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load