CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Wyszukiwanie

Karkonoska magistrala narciarska

Karkonosze

Harrachov, 512 46

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

 
 
Karkonosze są dosłownie przeplecione siecią tras narciarskich (ponad 550 km utrzymywanych tras). Główną dziewięćdziesięciokilometrową Karkonoską Trasę Narciarską można podzielić na kilka etapów.

Czerwono oznakowana trasa rozpoczyna się w Harrachovie i prowadzi przez Ručičky, Krakonošovu snídani (Śniadanie Liczyrzepy), schronisko -Voseckou boudu, Zlaté návrší i Horní Mísečky aż do Szpindlerowego Młyna. Trasa ta nie jest zalecana dla słabszych osób i rodzin z dziećmi. Dla nich najbardziej idealne są utrzymywane trasy wokół ośrodków narciarskich.

Dalekobieżna trasa narciarska dalej prowadzi ze Szpindlerowego Młyna przez Kopřivník, obok schronisk - Klínových bud i Dvorské boudy na Lisią Górę skąd rozciąga się unikalny widok na Śnieżkę. Dalej biegnie w kierunku schronisk - Tetřeví Boudy, przez Hrnčířské Boudy, Lučiny i Javorské Boudy do Pece pod Śnieżką.

Kolejne kilometry biegną z Pece pod Śnieżką przez wielkoupskie Zadní, Střední i Přední Výsluní, dalej do Spalonego Młyna, osady Malá Úpa, Horních Albeřic, do schroniska Rýchorska bouda aż do Horního Maršova. Karkonoska Trasa Narciarska kończy w Žacléři, dokąd można zjechać z Rýchor.

Karkonoska Trasa Narciarska jest oznakowana kolorem czerwonym, trasy zawodowe kolorem niebieskim, a trasy turystyczne zielono.

BEZECKE LYZOVANI - KRKONOSSKA LYZARSKA MAGISTRALA
 
BEZECKE LYZOVANI - KRKONOSSKA LYZARSKA MAGISTRALA
Krkonoše, autor: Vlastík Nesvadba
Krkonošská magistrála
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load