CSENDE
Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Centrum informacyjne Mimoň

Mácha region

Mírová 76
Mimoň, 471 24

Telefon:+420 725 746 739
E-mail:infocentrum@kulturamimon.cz
Web:www.kulturamimon.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Centrum Informacji Turystycznej Mimoň udziela informacji na temat miasta i okolic. Znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Mírová.
 
 

Centrum Informacji Turystycznej oferuje też publikacje turystyczne na temat miasta Mimoň i okolic, mapy, przewodniki, widokówki, upominki, znaczki turystyczne, tabliczki na laski turystyczne, karty Benefit, dziennik turystyczny z wizytówkami oraz inne drobne przedmioty.

Centrum Informacji Turystycznej dalej udziela kompletnych informacji turystycznych na temat miasta i okolic oraz zabytków, do dyspozycji jest też oferta bazy noclegowej i gastronomicznej i związanych usług, można uzyskać propozycje wycieczek, itp. Do dyspozycji jest też harmonogram wydarzeń kulturalnych i sportowych w mieście i okolicach, możliwość wyszukiwania połączeń autobusowych i kolejowych.

W Centrum Informacji Turystycznej można też kupić bilety na imprezy kulturalne organizowane przez miasto Mimoň.

Załącznik

  • ikona souboru
  • ikona souboru

Nawiązujące artykuły

Muzeum Mimoň, autor: Archiv: Městské muzeum Mimoň

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load