CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Droga Krzyżowa na Vysokém hřebeni, Bedřichov

Góry Izerskie

Janov nad Nisou, 468 11

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Droga Krzyżowa na grzebieniu Vysoký hřeben, w lasach nad Bedřichovem, pochodzi z 1878 roku.
 
 

Ówczesny właściciel parceli, Josef Klamt zlecił tu budowę drogi krzyżowej. Powodem było to, że po zażywaniu wody z tutejszego źródła poprawił mu się wzrok. Z czasem przybyło kilka następnych budowli o charakterze sakralnym. W 1903 roku miejsce wyświęcono i czasem stało się popularnym celem wierzących i turystów.

W pobliżu wybudowano schronisko górskie, znane jako Hašlerova chata, które swego czasu służyło jako punkt widokowy. Pierwotne schronisko, niestety, nie zachowało się. Na jego miejscu stoi dziś hotel Murano, ale miejsce odpustowe po 1989 odnowiono. W 1996 roku na miejscu pierwotnej drogi krzyżowej zainstalowano nowych dwanaście stacji (autor Reinhold Hüttmann) i malowidło ołtarzowe na blasze (autorka Libuše Rýdlová) w jednym z kamiennych bloków.

Nawiązujące artykuły

Trniště - vrchol, autor: Dana Tkáčová

KRIZOVA CESTA NA VYSOKEM HREBENI, BEDRICHOV
 

Zabytki religijne: Inni

KRIZOVA CESTA NA VYSOKEM HREBENI, BEDRICHOV
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load