CSENDE
Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Droga Krzyżowa i Kalwaria, Hodkovice nad Mohelkou

Czeski Raj

Hodkovice nad Mohelkou, 463 42

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pierwotna kaplica była na szczycie Kostelní vrch wybudowana już w 1820 roku, ale w 1864 roku spłonęła. Ponownie wybudowano ją w 1867 roku.
 
 

W 1929 roku wyświęcono nowy dzwon i oprócz innych zmian zakupiono nowe obrazy kapliczek poszczególnych stacji. Później jednak przestano dbać o Drogę Krzyżową i zaczęła niszczeć. W latach pięćdziesiątych zostały zniszczone obrazy stacji, później też dachy kapliczek i szczytowej kaplicy. Pod koniec ubiegłego wieku fundacja Hodkovická nadace rozpoczęła odnowę Drogi krzyżowej i w 2000 roku odbyło się, w obecności biskupa, uroczyste wyświęcenie tego zabytku.

Křížová cesta a Kalvárie, autor: Milan Drahoňovský
 

Zabytki religijne: Inni

Křížová cesta a Kalvárie, autor: Milan Drahoňovský
Křížová cesta a Kalvárie, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load