CSENDE
Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Wyszukiwanie

Kościół świętego Piotra, Špindlerův Mlýn

Karkonosze

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kościółek św. Piotra w miejscowości Špindlerův Mlýn wybudowano w 1793 roku jako centrum życia duchownego miejscowych ludzi.
 
 

Już od 1784 roku prosili miejscowi obywatele o zezwolenie na budowę kościoła, ale ich starania uwieńczył sukces dopiero w 1793 roku. W tym roku patent Franciszka I obywatelom miejscowości Špindlerův Mlýn pozwalał wybudować sobie własny kościółek, który miał zastąpić rozpadającą się kapliczkę w miejscowości Svatý Petr.

Wybudowano prowizoryczny kościółek, który stał się centrum duchownym nowo powstającej miejscowości. W 1802 roku położono kamień węgielny pod nowy murowany kościół. Został on dokończony pod koniec 1807 roku, pierwsza uroczysta msza odbyła się tu 1 listopada tego samego roku.

kostel sv.Petra, Špindlerův Mlýn, autor: jan špelda
 

Zabytki religijne: Kościoły

kostel sv.Petra, Špindlerův Mlýn, autor: jan špelda
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load