CSENDE
Prachovské skályPrachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály patří k nejznámějším oblastem České republiky a je jednou z nejstarších přírodních rezervací v České republice.

Státní zámek Mnichovo HradištěStátní zámek Mnichovo Hradiště

Původně renesanční zámek, postavený Václavem Budovcem z Budova, po Bílé hoře přešel do vlastnictví Albrechta z Valdštejna.  

Pohled z KozákovaPohled z Kozákova

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Na jeho vrcholu se nachází Riegrova turistická chata a kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Zřícenina hradu Vranov - PantheonZřícenina hradu Vranov - Pantheon

Na strmém skalním bradle, které se vypíná vysoko nad Jizerou, byl na počátku 15. století postaven jeden z posledních hradů této oblasti, Vranov - Pantheon. Tvoří jednu z dominant Maloskalska. 

Wyszukiwanie

Kościół św. Franciszka z Pauli, Albrechtice v Jizerských horách

Góry Izerskie

Albrechtice v Jizerských horách, 468 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Kościół był pierwotnie poświęcony św. Wawrzyńcowi. Dopiero później, po przejęciu patronatu przez hrabiego Desfours, został poświęcony Franciszkowi de Paula.
 
 

Na głównym ołtarzu jest obraz św. Franciszka de Paula a po jego bokach drewniane rzeźby św. Wacława i św. Wita z końca XVIII wieku. Na ołtarzach bocznych jest obraz św. Wawrzyńca i posąg Marii Panny. Rokokowa ambona pochodzi z XVIII wieku. Ambona i chrzcielnica są przykładem znacznego rozwoju rzemiosła snycerskiego w tych czasach. Jedyny zachowany dzwon pochodzi z XVII wieku i został tu przeniesiony w 1784 roku z miejscowości Mladá Boleslav. Piękny szklany żyrandol przypomina, że jesteśmy w regionie o bogatej tradycji szklarskiej.

Kostel sv. Františka z Pauly, autor: Milan Drahoňovský
 

Zabytki religijne: Kościoły

Kostel sv. Františka z Pauly, autor: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Františka z Pauly, autor: Milan Drahoňovský
 
 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load